wrapper

Стрічка новин

Has no content to show!

Виставка Героїзм і Холокост - під такою назвою відкрита виставка Всеукраїнською єврейською радою.

 

 

Виставка присвячена до Міжнародного дня пам’яті жертв Холокосту, який відзначається щорічно 27 січня. В цей день в 1945р. Радянська Армія звільнила концтабір Освенцим в Польщі, і саме в цей день шанують пам'ять всіх євреїв, знищених фашистами у Другій світовій війні. Освенцим став символом знищення євреїв Європи.

Але в Україні є своя власна трагедія: тут знищено 1,7 млн. євреїв (в Освенцимі – 1,1 млн.) і наша країна має право на шанування пам’яті своїх громадян, як це робиться в інших країнах, наприклад, в Білорусії, Литві та Латвії.

Найбільш відомим місцем розстрілів в Україні є сумновідомий Бабин Яр, в якому 29 вересня 1941р. почався масовий розстріл всіх євреїв Києва. Саме цей день – 29 вересня — Всеукраїнська єврейська рада і фонд «Пам'ять Бабиного Яру» пропонують зробити Днем пам’яті жертв Холокосту України.

Пізніше в Бабиному Яру розстрілювали радянських військовополонених, українських патріотів, ромів, мирних громадян. Бабин Яр став величезною братською могилою.

Крім того, ми пропонуємо не зводити тему Холокосту лише до знищення євреїв — жінок, старих людей, дітей, а розширити її, показавши опір євреїв в гето та концтаборах, участь євреїв у Великій Вітчизняній війні, шанування Праведників — українців, які з ризиком для життя рятували євреїв від вірної загибелі. В цей же розділ треба включити роль місцевих прислужників фашистів, які разом з ними приймали участь в усіх каральних заходах, а також німців, які проявляли людські якості і відмовлялись від розстрілів. А такі були.

Таку концепцію вивчення Холокосту розробила Всеукраїнська єврейська рада.

Виставка «Героїзм і Холокост» складається з стендів із зображенням жертв трагедії. У Фонді зафіксовано більше 22 тис. прізвищ з загального числа 33 731, яких записано в німецьких документах, хоча їх було значно більше. Окремо представлені фотографії загиблих дітей в Бабиному Яру — це частина виставки «Ми ніколи не стали дорослими…». З такою ж назвою видано фотоальбом.

Окремі стенди присвячені євреям – учасникам Великої Вітчизняної війни. В експозиції — їх портрети та особисті речі. Серед них багато генералів, Героїв Радянського Союзу, командирів полків, дивізій, партизанських загонів.

На виставці представлені книги про Бабин Яр, Холокост, Велику Вітчизняну війну — українською, російською, німецькою та англійською мовами, а також книги, видані Єврейською радою України. Особливу цінність представляють Книги пам’яті з прізвищами та фотографіями загиблих євреїв як на фронті, так і в Бабиному Ярі.

Постійнодіюча виставка «ГЕРОЇЗМ І ХОЛОКОСТ» експонується у приміщенні Всеукраїнської єврейської ради за адресою: м.Київ, вул.Німанська, 7

Останнє редагування П'ятниця, 04 вересня 2015
Детальніше в цій категорії: « Виствка "Розстріляна література"

Прокоментувати:

Поділись посиланням на цей сайт!

Про нас

Всеукраїнська єврейська рада була створена в 1988 році. За роки існування ради було засновано шість фондів та  чотири виставки. Встановлено три пам'ятники та сім меморіальних дошок. Випущені поштові конверти та марки. Видано декілька десятків книг та видається газета "Єврейські вісті"

(044) 286-39-61

Асоціації

Зустрічі з ветеранами — кожного другого вівторка.
 Зустрічі проводяться кожної останньої п’ятниці ...
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Green Red Radian
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family