wrapper

Стрічка новин

Has no content to show!

 

 

Поети — видатному сину України

Упорядковано. І.Левітас. К., 2009.

       Книга з віршами, присвяченими Шолом-Алейхему, ма­буть перша і єдина в цьому жанрі — жанрі пошани і любові до людини саме засоба­ми поезії. І головне — нам вдалось зібрати і об'єднати під однією обкладинкою вірші багатьох шанувальників видатного єврейського письменника, а точніше - 42 поетів.

       Треба відзначити, що автори збірки — люди різного поетичного дарування і май­стерності: визнані та аматори, різного віку, різної статі, різних національностей, і це те, що їх відрізняє один від одного. А об'єднує їх не тільки любов до Шолом-Алей- хема, а й щирість цієї любові, тому окремі рядки поетів-аматорів часто звучать не гірше написаних видатними поетами, такими як М.Рильський, Д.Павличко, П.Осадчук, А Кацнельсон.

       3 13 поетів, які писали на мові ідиш, двоє — М.Гарцман та Ш.Гольденберг — заги­нули на фронті, а троє — Д.Гофштейн, Л.Квітко та І.Фефер — були розстріляні в роки сталінізму — 12 серпня 1952 року.

       Значна кількість віршів поетів, євреїв за національністю, написана українською мовою. Це твори А.Кацнельсона, Ю.Каплана, Г.Фальковича. Прикрашають збірку і вірші поетів-українців, а вірніше, українок Н.Гаврилюк, В.Дігтяр, О.Штепи. Російською мовою свою любов до Шолом-Алейхема висловили видатний поет Л.Ви- шеславський, Л.Некрасовська, А.Заславський та ін.

       Таким чином збірка віршів є інтернаціональною і за складом поетів, і за мовами, якими написані вірші. І це також є об'єднуючим фактором, бо ми всі, хто живе на землі України, є українським народом - незалежно від етнічного походження.

І останнє: мало хто знає, що Шолом-Алейхем на початку своєї творчості писав вірші. Писав мовами їдиш та російською. Природно, що його вірші, перекладені з їдиш А.Ревичем, відкривають книжку.

       Вважаю, що наш перший млинець не стане глевким, принаймні певний смак йо­му надали автори цієї збірки, в якій відтворена любов і до нашого видатного земля­ка, і до єврейського народу, сином якого він є.

       Як великі Тарас Шевченко і Леся Українка, Шолом-Алейхем помер за кордоном. У своєму заповіті він просив поховати його в Україні, як він писав "вдома", але Пер­ша світова війна, яка буяла в той час, не дала можливості це зробити. Але він з на­ми, він серед нас, він в нас самих.

Останнє редагування Четвер, 26 лютого 2015

Прокоментувати:

Поділись посиланням на цей сайт!

Про нас

Всеукраїнська єврейська рада була створена в 1988 році. За роки існування ради було засновано шість фондів та  чотири виставки. Встановлено три пам'ятники та сім меморіальних дошок. Випущені поштові конверти та марки. Видано декілька десятків книг та видається газета "Єврейські вісті"

(044) 286-39-61

Асоціації

Зустрічі з ветеранами — кожного другого вівторка.
 Зустрічі проводяться кожної останньої п’ятниці ...
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Green Red Radian
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family