Ведеться пошук, уцілілих під час масових розстрілів у вересні та жовтні 1941р., і людей, які рятували їх від загибелі. Звання «Праведник Бабиного Яру» отримали 662 особи. Створено кінофільм «Дорога довжиною в півстоліття», п'ять інших кінофільмів. Один з фільмів демонструвався в Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку. Розроблено план будівництва комплексу «Бабин Яр» і концепція музею «Бабин Яр». Створено Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр».
Щорічно проводиться мітинг і молебень біля пам'ятника на місці розстрілу, участь в якому беруть Президент України, Голова Верховної ради України, Прем'єр-міністр, Голова Київської міської адміністрації, народні депутати, представники держвних та громадських організацій, посли іноземних держав, мешканці Києва та гості. Ведеться збір матеріалів для майбутнього музею.
Також щорічно проходить траурна хода «Дорогою смерті» від мотозаводу до пам’ятника «Мінора», де проводиться мітинг, на якому виступають представники міської влади, посли Ізраїля та Німеччини, ветерани війни, Праведники, в’язні гетто, представники організації «Джойнт» та «Сохнут», поети, представники молоді.
Фонд приймав у пам'ятника «Мінора» почесних гостей – президентів США Білла Клінтона та Джорджа Буша, прем'єр-міністрів Ізраїлю Іцхака Шаміра, Іцхака Рабіна, Біньяміна Натаньягу, Президента Ізраїлю Моше Кацава, голови Кнесету Шевах Вайса, голів Бундестагу Німеччини Риту Зюсмут та Романа Герцога, інших відомих державних і громадських діячів, а так само сотні іноземних делегацій.