Версія для друку

Виставка Героїзм і Холокост - під такою назвою відкрита виставка Всеукраїнською єврейською радою.

 

 

Виставка присвячена до Міжнародного дня пам’яті жертв Холокосту, який відзначається щорічно 27 січня. В цей день в 1945р. Радянська Армія звільнила концтабір Освенцим в Польщі, і саме в цей день шанують пам'ять всіх євреїв, знищених фашистами у Другій світовій війні. Освенцим став символом знищення євреїв Європи.

Але в Україні є своя власна трагедія: тут знищено 1,7 млн. євреїв (в Освенцимі – 1,1 млн.) і наша країна має право на шанування пам’яті своїх громадян, як це робиться в інших країнах, наприклад, в Білорусії, Литві та Латвії.

Найбільш відомим місцем розстрілів в Україні є сумновідомий Бабин Яр, в якому 29 вересня 1941р. почався масовий розстріл всіх євреїв Києва. Саме цей день – 29 вересня — Всеукраїнська єврейська рада і фонд «Пам'ять Бабиного Яру» пропонують зробити Днем пам’яті жертв Холокосту України.

Пізніше в Бабиному Яру розстрілювали радянських військовополонених, українських патріотів, ромів, мирних громадян. Бабин Яр став величезною братською могилою.

Крім того, ми пропонуємо не зводити тему Холокосту лише до знищення євреїв — жінок, старих людей, дітей, а розширити її, показавши опір євреїв в гето та концтаборах, участь євреїв у Великій Вітчизняній війні, шанування Праведників — українців, які з ризиком для життя рятували євреїв від вірної загибелі. В цей же розділ треба включити роль місцевих прислужників фашистів, які разом з ними приймали участь в усіх каральних заходах, а також німців, які проявляли людські якості і відмовлялись від розстрілів. А такі були.

Таку концепцію вивчення Холокосту розробила Всеукраїнська єврейська рада.

Виставка «Героїзм і Холокост» складається з стендів із зображенням жертв трагедії. У Фонді зафіксовано більше 22 тис. прізвищ з загального числа 33 731, яких записано в німецьких документах, хоча їх було значно більше. Окремо представлені фотографії загиблих дітей в Бабиному Яру — це частина виставки «Ми ніколи не стали дорослими…». З такою ж назвою видано фотоальбом.

Окремі стенди присвячені євреям – учасникам Великої Вітчизняної війни. В експозиції — їх портрети та особисті речі. Серед них багато генералів, Героїв Радянського Союзу, командирів полків, дивізій, партизанських загонів.

На виставці представлені книги про Бабин Яр, Холокост, Велику Вітчизняну війну — українською, російською, німецькою та англійською мовами, а також книги, видані Єврейською радою України. Особливу цінність представляють Книги пам’яті з прізвищами та фотографіями загиблих євреїв як на фронті, так і в Бабиному Ярі.

Постійнодіюча виставка «ГЕРОЇЗМ І ХОЛОКОСТ» експонується у приміщенні Всеукраїнської єврейської ради за адресою: м.Київ, вул.Німанська, 7

Останнє редагування П'ятниця, 04 вересня 2015